bawełniane dresy damskie

Bawełniane dresy damskie to nie wszystko

Moda to nie tylko bawełniane dresy damskie

Trendy modowe wiosna/lato 2022 wpuszczają sporo świeżości do polskich szaf. Przy czym słowo „świeżość” należy tutaj traktować z przymrużeniem oka. To już bowiem kolejny sezon, w którym można zauważyć tendencję powrotu do mody sprzed lat. Aktualnie mamy do czynienia z renesansem lat dwutysięcznych, kiedy prym wiodły biodrówki, dresy damskie z weluru w wyrazistych kolorach, mocno wykrojone topy i kaszkiety. Istnieje rzesza kobiet, które manifestują swoje niezadowolenie z rosnącym zainteresowaniem projektantów tamtym okresem. Przyzwyczajone do tego, że w szafie czekają na nie jeansy z wysokim stanem zakrywające niedoskonałości, oversizowe topy i bawełniane dresy damskie, skrojone w taki sposób, aby jak najmniej krępować ruchy, witają nowy sezon modowy z grymasem rozpaczy.

Nowe, niekoniecznie wygodne

Branża modowa jest jednak nieugięta. Jeśli współczesna kobieta chce ślepo podążać za trendami, musi pogodzić się z myślą, że jej ulubiony, rozciągnięty sweter zastąpi niebawem welurowa bluza. Natomiast trampki pójdą w kąt na rzecz wysokich koturn. Najwygodniejsze legginsy w ciągu ostatnich kilku sezonów stanowiły podstawę garderoby. Mogły służyć za odzież domową lub przy odrobinie szczęścia i z zastosowaniem odpowiednich dodatków – outfit w stylu glam. Obecnie pójdą w odstawkę. Zamiast bawełny, w naszych szafach pojawi się ortalion. Stonowane, naturalne kolory zostaną wyparte przez neon. Z kolei zakrywająca i dobrze modelująca odzież ustąpi skąpym, nieforemnym patchworkom.

Zabawa modą

Moda rządzi się swoimi prawami. Możemy za nią podążać, bawić się nią i cieszyć nowymi odsłonami tego, co miała nam do zaoferowania w innych czasach. Możemy też obserwować ją z dystansu i podchodzić do tematu selektywnie. Nie każdy trend musi nam odpowiadać, szczególnie jeśli w naszej szafie znajduje się odzież damska xxl. Możemy jednak wybierać trendy, które nam odpowiadają wizualnie i z racji posiadanej sylwetki. Moda toczy koło, więc warto się zastanowić, czy najwygodniejszy komplet dresowy powinien na zawsze zniknąć w naszej szafy. Czy może lepiej znaleźć w niej dla niego miejsce, choćby na najniższej półce, w oczekiwaniu na lepsze czasy.